GŁOSOWANIE W RAMACH „KONIŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO” NA ROK 2024

Drodzy Mieszkańcy
Przed nami kolejne głosowanie w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.
Głosy można oddawać zarówno w głosowaniu internetowym pod adresem https://konin.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie, jaki i tradycyjnie, poprzez udanie się do lokalu wyborczego.
Zachęcamy do głosowania na projekty:

Projekt duży nr 6. Parking i chodnik dla mieszkańców 5-tego osiedla

Opis projektu – Budowa zatoki parkingowej (łącznik Przyjaźni i Wyszyńskiego) i chodnika od przychodni medycznej wzdłuż Szkoły Podstawowej nr 8 do budynku dawnego Pewexu. Aktualizacja dokumentacji ZDM z 2012 roku wraz z wykonaniem prac budowlanych.

Projekt mały nr 15. Znajdź konika który w przestrzeni miejskiej pomyka

Opis projektu – Pomysł obejmuje ustawienie w sposób trwały w różnych lokalizacjach w przestrzeni publicznej, zarówno w nowej jak i w starej części miasta, małych rzeźb (np. z brązu) przedstawiające konie w różnych pozach/sytuacjach. Projekty rzeźb można np. wyłonić w drodze otwartego konkursu, lub zamówić (np. krakowskie smoki projektowali graficy: Mleczko i Lutczyn). Liczbę rzeźb należy ustalić tak aby cała realizacja zamknęła się w budżecie 99 999 PLN. Wrocław ma swoje słynne krasnale, Kraków smoki a my możemy mieć koniki 🙂

Projekt mały nr 31. Miejsce wypoczynku i plac zabaw przy wieżowcach Zakole 3 i 5 oraz Wyzwolenia 4

Wniosek mały nr 31. Miejsce wypoczynku i plac zabaw przy wieżowcach Zakole 3 i 5 oraz Wyzwolenia 4Pełen opis – Ten fragment V osiedla posiada jeszcze elementy zagospodarowania terenu z lat 80. XX wieku (płytki chodnikowe ułożone w koło, częściowo rozebrane) i jest bardzo zaniedbany. Kilka słupków z łańcuchami stanowi zagrożenie dla pieszych, lub biegających tam dzieci. Tuż obok jest coś, co przypomina plac zabaw, ale w porównaniu z innymi takimi miejscami w Koninie, jest bardzo ubogi, a przez to mało atrakcyjny dla dzieci. Zagospodarowanie całego terenu zielonego między wieżowcami Zakole 3 i 5 oraz Wyzwolenia 4, stworzyłoby doskonałe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu dla dorosłych, w tym rodziców pilnujących dzieci, które korzystałyby z nowego placu zabaw. Zagospodarowany teren zielony z atrakcyjną roślinnością jest tam szczególnie potrzebny po „zabetonowaniu” dotychczasowej „górki” na potrzeby nowej drogi i wiaduktu nad torami. Pomysł zakłada ustawienie tam kilku ławek, jakichś drewnianych „ścianek”, które dawałyby cień, lub innych elementów architektury przestrzennej (może coś podobnego do tych w parku kieszonkowym), a także przeorganizowanie placu zabaw dla dzieci wraz z montażem kilku nowych urządzeń dla nich. Teren ten od niedawna jest oświetlony wzdłuż chodników, więc będzie tam bezpiecznie i dzięki temu jest mniejsze ryzyko zniszczenia inwestycji.

Scroll to Top