Galeria

Warsztaty kosmetyczne, które odbyły się ty razem 24 lutego, uświadamiały Paniom, że dobry wygląd, to właściwa pielęgnacja a nie długotrwały makijaż. Makijaż, to już jest wisienka na torcie, a na wypielęgnowanej skórze o wiele mniej musimy zrobić makijażem, a to co robimy, powinno być proste, łatwe do powtórzenia w domu i możliwe do wykonania w krótkim czasie, bo wszystkie mamy go niewiele.

W koncercie ,,Seniorzy dla Miasta” 12.02.2023 wystąpiły nasze zespoły wokalne: JUTRZENKA; TULIPAN; oraz duet ,,Marysia i Basia”; Wspólne śpiewanie to dla seniorów wspaniała forma integracji i aktywizacji w życiu społeczno –kulturalnym. Ale nie tylko. O czym świadczyła wypełniona sala w KDK takie koncerty są potrzebne także mieszkańcom Konina. Następny już za rok.

Warsztaty bożonarodzeniowe odbyły się 8 grudnia i jak co roku rozpoczęły w naszym Klubie etap przedświąteczny. Miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, a dokładniej tradycyjnych metod wykonywania ozdób choinkowych metodą decoupage , rozwijanie ekspresji plastycznej, zdolności manualnych, ale przede wszystkim miały aktywizować i budować więzi i relacje międzyludzkie. Czas upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze wśród wspólnych rozmów i śmiechu. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem.

Jesień, jak każda pora roku ma swoje atuty, a jesienny czas fantastycznie nadaje się na wspólne czytanie wierszy. Nasze spotkanie z poezją konińskiej poetki Danuty Olczak doskonale wkomponowało się w jesienny nastrój, o czym mogli się przekonać uczestnicy spotkania, które odbyło się 30 września 2022r.

20 maja 2022 odbyły się w Klubie Mieszkańców kolejne warsztaty dla seniorów.
Tym razem tematem była makrama i w ramach tych zajęć uczestnicy wykonywali kwietniki ze sznurka. Mogli przy tym dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat jej historii i pochodzenia.

Scroll to Top