08-02-2023

Archiwum
 
 
 
 „Hej Kolęda, Kolęda” – Pobiedziska 2010

17.12.2010r. w Ośrodku Kultury w Pobiedziskach odbył się Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Hej Kolęda, Kolęda” – Pobiedziska 2010.
 
W tym roku w Przeglądzie udział wzięli:
- Stowarzyszenie Kulturalne „Duszniczanka” z Dusznik Wlkp.
- Chór „Złota Jesień” z Kostrzyna Wlkp.
- Zespół Pieśni Ludowej „Radość” z Chełminka
- Zespół Wokalny „Jutrzenka” z Konina
- Zespół Pieśni i Tańca „Wiwaty”
- Chór „Melodia” z Pobiedzisk
- oraz Zespół Pieśni i Tańca „WIWATY” – który przedstawił zebranym zwyczaje kolędowania w różnych stronach naszego kraju. Maluchy zaprezentowały się w widowisku „Kolędowanie z kozą” , a młodzież w barwnym widowisku „Kolędowanie z gwiazdą i turoniem”.
Widownia oglądała spektakle z zapartym tchem.
Podsumowania Przeglądu dokonał pan Kazimierz Miler, nawiązał do Roku Chopinowskiego i innych rocznic oraz znakomitych twórców z naszego regionu.
Na zakończenie przybyłe zespoły i zaproszeni goście zasiedli wspólnie do stołów i przy barszczyku, kawie i pierniczkach dzielili się wrażeniami oraz składali sobie wzajemnie życzenia.
  

 
 
 

 
 
 Biesiada Piosenki z Myszką
23 października 2010 - MDK w Turku


Impreza odbyła się w sali MDK w Turku. Uczestnikami imprezy byli soliści i zespoły zrzeszone w klubach seniora. Biesiada miała na celu przypomnienie starych przebojów ,miłe spędzenie czasu oraz dobrą zabawę ,a przede wszystkim integrację środowiska osób Trzeciego Wieku.
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
VII Chełmińskie Spotkania Klubów Seniora
"ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ" - Chełmno 17.X.2010

Za sprawą VII Chełmińskich Spotkań Klubów Seniora pt. "ZŁOTY JESIENNY LIŚĆ", Chełmno ponownie stało się "stolicą" Klubów Seniora. Spotkania" w Chełmnie od lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem wśród miłośników śpiewu, tańca czy rękodzielnictwa. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego Piotr Całbecki oraz Burmistrz Miasta Chełmna Mariusz Kędzierski.
Podobnie jak w poprzednich latach, udział w imprezie wzięło ponad 300 artystów zrzeszonych w Klubach Seniora .
Występy sceniczne tym razem oceniało jury w składzie: Aleksandra Gasin (muzyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Anna Fijałkowska - Wyrosławska (instruktor tańca z ChDK i Roman Fieberg instruktor muzyczny z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bydgoszczy. Po stosunkowo krótkich i wyjątkowo zgodnych obradach, postanowiono przyznać:
- w kategorii soliści i duety" I miejsce Duetowi "Ona i On" z Konina,
- najważniejszą nagrodę, GRAND PRIX czyli Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zdobył zespół "Jutrzenka" z Konina.
 
 
Chór 'Tulipan'
 

 
 Chór 'Jutrzenka'
 

 

 Duet 'Ona i On' 
 
  
Laureaci festiwalu
 

 
 
 


 
 
* MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SENIORA *
 
6 października 2010r. członkowie Klubu Seniora: Jutrzenka, Tulipan, Warta, Solidarność uczcili swoje święto.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora spotkali się na uroczystej, wspólnej zabawie. Tradycyjnie  spotkanie odbyło się w Klubie Mieszkańców KSM.
Po  życzeniach i toaście przyszła pora na część artystyczną. W tym roku, pod czujnym okiem instruktora Roberta Strzyżykowskiego zaprezentowali swoje umiejętności seniorzy, członkowie chórów seniora działających  przy naszym klubie .Dalej przyszła pora na wspólny posiłek. Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną.
 
 
 

 
 
„Warta” - Jubileusz 20 -Lecia
 
Krąg Seniorów ZHP „Warta” im. hm. Antoniego Studzińskiego w Koninie właśnie obchodził swoje 20 urodziny. Uroczystość odbyła się w Mielnicy Dużej.
„Warta” jest jednym ze 153 działających kręgów seniora w ZHP. Zrzesza 44 osoby, które spotykają się raz w tygodniu. We wrześniu planują zadania na cały rok. Miniony upłynął pod znakiem obchodów 100-lecia harcerstwa. W tym roku wspólnie z komendą hufca realizować będą zadania dotyczące 95 - lecia harcerstwa na Ziemi Konińskiej. To szczególnie im bliskie zadanie dlatego, że wielu z nich pisało karty tej historii – tłumaczy hm. Jadwiga Chalasz Komendantka Kręgu Seniora ZHP Warta w Koninie.
W ciągu kilku ostatnich lat wielu seniorów odeszło by pełnić wieczną wartę, są wśród nich byli komendanci kręgu Kazimierz Graczyk i Janusz Szymczak. Podczas uroczystości uczczono ich pamięć. Specjalne podziękowania odebrali także ci druhowie, którzy należą do kręgu od początku jego istnienia.
Były podziękowania także dla tych dla tych, dzięki którym możemy działać: dla władz Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za udostępnianie nam lokalu na zbiórki, dla pani Hanny Wojdak – kierowniczki Klubu „Drużba”, dla hm. Kazimierza Lipińskiego za sponsorowanie nam rejsu po jeziorach i dla władz Hufca Konin. Wszyscy bawili się doskonale dzięki gospodarzom GOK w Skulsku, którzy nam tę uroczystość przygotowali.
 
 
 

 

 
 
XIV Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów„ARS 2010” W Bydgoszczy

Jury w składzie:
1. Teresa Wądzińska- Szpecht – aktorka
2. mgr Elżbieta Kornaszewska- Rogacka - etnograf
3. prof. Wenancjusz Kurzawa - - muzyk
4. prof. Janusz Stanecki - - muzyk
Po przesłuchaniu w dniach 16.09.-18.09.2010r. 50 zespołów i solistów na XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS 2010 postanowiło przyznać nagrody ufundowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie      
Zespół „Jutrzenka”oraz duet „Ona i On”z Klubu Mieszkańców KSM otrzymały Nagrodę w kategorii zespoły wokalne.                                                                                                           

 

 
 


 
 
ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE DO XIV OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO RUCHU SENIORÓW „ARS 2010”

 

M-GOK w Kleczewie, 10-11 czerwca 2010

W dniach 10 – 11.06.2010 r. w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kleczewie, odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Do udziału  zaproszone zostały zespoły artystyczne seniorów działające przy ośrodkach kultury, urzędach miast i gmin, klubach seniora.  Do eliminacji zgłosiło się 27 zespołów reprezentujących różnorodne formy artystyczne.  Licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowały się zespoły wokalne, wokalno – instrumentalne, chóry, zespoły folklorystyczne, gawędziarze, soliści instrumentaliści oraz wokaliści. Konin reprezentowany był przez  duet wokalny „Ona i On”, zespół wokalny: „Jutrzenka” i  „Tulipan” działający przy Klubie Mieszkańców KSM.                                                                                                           

Komisja artystyczna w składzie: Wenancjusz Kurzawa – muzyk z Bydgoszczy,  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniorów, Roman Fieberg - muzyk z Bydgoszczy,  Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniorów, Maria Witczak – instruktor ds. teatru Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, do XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2010”, zakwalifikowała 8 pozycji . Wśród zakwalifikowanych podmiotów są przedstawiciele naszego Klubu Mieszkańców duet wokalny „Ona i On”, zespół wokalny „Jutrzenka”  

Zespół wokalny 'Jutrzenka'

 Duet 'Ona i On'
 
 Chór 'Tulipan'
 

 
 
 

DNI KAZIMIERZA BISKUPIEGO - 5 CZERWCA 2010

Chór 'Jutrzenka' 

 
 
 
 
 
 
 
Duet 'Ona i On' 
  
 
UDZIAŁ CHÓRU „JUTRZENKA” W POWIATOWYCH  DNIACH  RODZINY W KLECZEWIE - 5 CZERWCA 2010

 

Konkursy, muzyka, wspólna zabawa i integracja gmin – tak przebiegały Powiatowe Dni Rodziny w Kleczewie.
Impreza co roku odbywa się w innej gminie powiatu konińskiego. Po raz drugi festyn zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  w Koninie.

Podczas imprezy zaprezentowały się zespoły artystyczne z gminy, nie zabrakło konkursów dla najmłodszych i dla całych rodzin. Były też dmuchane zamki, malowanie buziek, poczęstunek i kolorowe stoiska, m.in. Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tym roku festyn rodzinny wpisał się w obchody Dni Kleczewa.

 
   

 
IX FESTIWAL CHÓRÓW, KABARETÓW I ZESPOŁÓW SENIORA W WARSZAWIE

 

styczeń 2010

W tym roku do udziału w Festiwalu zaproszono 10 chórów, 11 kabaretów i 20 zespołów. Łącznie 640 osób.
Jury: Zespołom przysłuchiwali się mistrzowie sztuki chóralnej:
Andrzej Banasiewicz ,Roman Rewakowicz oraz Joanna Rawik

Nasz klub reprezentował chór „Jutrzenka”, który otrzymał główną nagrodę Grand Prix w kategorii chóry.

Eliminacje 

   

 

 

Jury: Andrzej Banasiewicz, Roman Rewakowicz oraz Joanna Rawik

Gala wręczenia nagród i koncert finałowy  

 

Joanna Rawik

 

Wspólne zdjęcie z jury oraz dyrektorem Domu Kultury 'Zacisze' Bożeną Dydek oraz sponsorami

   

WOŚP, 7 stycznia 2010 r.

 


 

Na kilku scenach wewnątrz i na zewnątrz Galerii swoje programy prezentowali młodzi artyści z Konińskiego Domu Kultury, Młodzieżowego Domu Kultury, Centrum Kultury i Sztuki, Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Koninie oraz Szkoły Muzycznej Yamaha. Wystąpiły także Młodzieżowe Orkiestry Dęte z ZSGE w Koninie i Rychwale, Konin Gospel Chór i Zespół Tańca Rytmix. Zaprezentowali się także konińscy bębniarze. Nie zabrakło również seniorów z chóru „Jutrzenka” i „Tulipan” z naszego Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Ponadto, Formacja Escudo i Capoeira. Plastycy z Garażu Sztuk, Mijart Design, Fundacje Podaj Dalej i Otwarcie oraz MDK przygotowały  akcje plastyczne dla dzieci, a Poczta Polska orkiestrową loterię. Koninianie dopisali, atrakcji było mnóstwo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas. Nie szczędzono również „grosza” na szczytny cel.

 

Galeria

 

Chór Jutrzenka

  

 

Chór Tulipan

 

  

 

 


 

II Jarmark Św. Bartłomieja w Koninie

23 sierpnia 2009r.

 

Organizatorami jarmarku (już po raz drugi) byli: Urząd Miejski w Koninie, Cech Rzemiosł Różnych, Stowarzyszenie Nurt oraz Koniński Dom Kultury. Impreza rozpoczęła się o godz. 13:00 (po mszy świętej w kościele farnym p.w. Św. Bartłomieja).Do dyspozycji miłośników staroci, kolekcjonerów i twórców udostępniony był odcinek ul. 3 Maja, od fary do ratusza. Osoby o imieniu Bartek otrzymały specjalnie przygotowane prezenty i możliwość uczestniczenia we wspólnej, pamiątkowej fotografii Bartków. W trakcie trwania imprezy prezentowały się zespoły artystyczne jako pierwszy wystąpił Chór Seniora „Jutrzenka” z Klubu Mieszkańców KSM.

   

   

   

 

 

   

   

   

    

 

 

VI Chełmińskie Spotkania Klubów Seniora pod nazwą "ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ". 

Październik 2009

 

W niedzielę, 18 października 2009r., odbyły się w Chełmnie już VI Chełmińskie Spotkania Klubów Seniora pod nazwą "ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ". Uroczyste otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta Chełmna - Mariusza Kędzierskiego i Posła na Sejm RP - Janusza Dzięcioła, miało miejsce o godz. 11.00 w sali widowiskowej kinoteatru "Rondo". Tuż po otwarciu zaprezentował się Zespół Wokalny "Nowalijki" z Klubu Seniora, działającego przy ChDK i rozpoczęły się prezentacje sceniczne. W hollu kina seniorzy z Torunia, Tucholi i Chełmna prezentowali swoje wyroby rękodzielnicze z gatunku malarstwa, rzeźby i haftu. Łącznie wystąpiło prawie 400 osób !!!W trakcie obrad jury gościnnie zaprezentował się Chełmiński Chór "Chorus Culmensis", którym kieruje Wojciech Błaszak. Po wyjątkowo spokojnych i zgodnych obradach postanowiono przyznać: w kat. "soliści" wyróżnienie - Jerzemu Tłuchowskiemu z Kwidzyna, w kat. w kat. "zespoły wokalne" I miejsce - Zespołowi Wokalnemu "Jutrzenka" z Konina, II miejsce - zespołowi "Józefinki" ze Świecia nad Osą, III miejsce zaś - zespołowi "Nowalijki" z Chełmna.
W kategorii "zespoły wokalno - instrumentalne" I miejsce - zespołowi "Kociewiacy" ze Świecia nad Wisłą, II miejsce - zespołowi "Złota Jesień" z Grębocina, III miejsce - zespołowi "Wesoła Ferajna" z Wąbrzeźna i w kategorii "zespoły folklorystyczne" wyróżnienie - zespołowi "Echo Lubrańca" z Lubrańca.
Najważniejszą nagrodę - GRAND PRIX, zdobył duet "Ona i On"z Klubu Mieszkańców KSM